NAJAVE ŽUPNIH HODOČAŠĆA

19. 03. 2017. – Hodočašće u Hrvatsko nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovac

25. – 28. 05. 2017. – župno hodočašće u najveće Bavarsko Marijansko svetište u Altotting    uz razgledavanje dvoraca Bavarske i grada Salzburga (program vidi u dnu stranice)

3. 06. 2017. – župno hodočašće u svetiše Majke Božje u Ilaču (Hrvatski Lurd)

28. 07. 2017. – 19 sati – hodočašće pješaka na Mariju Bistricu

30. 07. 2017. – župno hodočašće na Mariju Bistricu

15. 08. 2017. – župno hodočašće na Trsat

3. 09. 2017. – župno hodočašće u Ludbreg

26. 11. 2017. – zahvalno župno hodočašće na Mariju Bistricu

DVORCI BAVARSKE, SVETIŠTE ALTÖTTING I SLAZBURG

25. -28. 05. 2017.

1. DAN –  Polazak autobusa iz Zagreba u 20.00 sati sa autobusnog kolodvora peron 501-503. Iz Čakovca ispred hotela Park u 21.00. Iz Varaždina ispred hotela Turist u 21.30, a iz Sračinca ispred župne crkve u 21.45. Noćna vožnja preko Slovenije i Austrije…
  2. DAN – … do Njemačke i dvorca LINDERHOF koji se smjestio na jugu Bavarske i jedinog dvorca dovršenog za Ludwigova života. Razgled alpskog dvorca okruženog prekrasnim parkovima, terasama, fontanama i paviljonima u maurskom stilu kojega je Bavarski kralj Ludvig II  smjestio u skrivenoj dolini, okružen visokim vrhovima i gustim šumama. Nastavak vožnje do Hohenschwangau, mjesta gdje je kralj Ludwig II proveo djetinjstvo. Razgled dvorca NEUSCHWANSTEIN, jednog od najljepših i sigurno najbajkovitijih dvoraca na svijetu smještenog na visokoj stijeni, kojeg je Walt Disney uzeo za primjer dvorca iz bajke. Nastavak vožnje do ALTÖTTINGA, najvećeg i najpoznatijeg Marijanskog svetišta Bavarske. Večera. Noćenje.
  3. DAN – Doručak. Razgled svetišta. Sveta Misa. Slobodno za vlastite potrebe. Vožnja prema ”bavarskom moru“ – jezeru Chiemsee, do mjesta Prien. Plovidba brodom do otoka Herreninsel i razgledavanje kraljevskog dvorca HERRENCHIEMSEE, poznatijeg kao «bavarski Versailles». Odlazak u hotel. Večera. Noćenje.
  4. DAN Doručak. Odlazak u SLAZBURG. Sveta misa u Hrvatskoj katoličkoj misiji i razgled grada koji je na popisu UNESCO-a: Stari Grad, katedrala, nadbiskupska rezidencija, barokna fontana, toranj Glockenspiel, franjevačka crkva …. Nakon razgleda odlazak prema Hrvatskoj i dolazak Zagreb, Varaždin i Čakovec oko ponoći.

CIJENA ARANŽMANA: 1.550,00

Minimum putnika: 40. Ukoliko će biti 30 putnika, da se putovanje realizira, cijena će biti 1.700,00 kn.

CIJENA ARANŽMANA NE UKLJUČUJE: ulaznice u dvorce Neuschwanstein, Linderhof, Herenchiemsee i vožnja brodom– cca 30,00 eura) i paket dobrovoljnog osiguranja: putno zdravstveno osiguranje, osiguranje od otkaza u slučaju bolesti i osiguranje prtljage 80,00 kn. Za osobe 70-80 godina osiguranje je 160,00 kn.

PRIJAVE SU U ŽUPNOM UREDU, A KOD PRIJAVE POTREBNO JE UPLATITI AKONTACIJU OD 500 KN.

(PLAN PUTOVANJA IMATE I U CRKVI NA STOLIĆU ZA ŠTAMPU.)