Župne obavijesti

23. 11. – 29. 11. 2020.

• Svaki dan su svete mise u župnoj crkvi navečer u 18 sati.
  • Župnog vjeronauka za prvopričesnike/ce i firmanike/ce neće biti do daljnjega, a sve materijale će dobiti online.
  • Iduća nedjelja je prva nedjelja došašća ili adventa. Iduće nedjelje mise su u župnoj crkvi; u 6 sati je misa zornica, zatim je misa u11 i 18 sati, a u Svibovcu i Hrašćici su mise u 9.30 sati. U nedjelju nema mise u 8 sati.
  • Zbog novih mjera i preporuke biskupa, do daljnjega se na misama neće svirati i pjevati.
  • Od ovoga tjedna ukida se kancelarijsko radno vrijeme iza večernje mise. Kancelarija radi prijepodne od 8.30 – 10.30 sati i navečer od 17 -18 sati.
  • Kako su donesene nove mjere koje traže veću socijalnu distancu na misama, molim vas da se rasporedite na nedjeljne mise i da sjednete samo na označena mjesta u crkvi.
  • Zbog tih novih pravila, prvopričesnici/ce i firmanici/ce, mogu umjesto na nedjeljnu misu, doći na jednu misu u tjednu.
  • Radnim danom možete u župnom uredu upisati mise za 2021.
  • Možete kupiti katoličke kalendare. Kalendar sa 12 listova je po cijeni od 10 kn, a jednolisni kalendar 1 kn.

30. 11. – 6. 12. 2020.

• Svaki dan su svete mise u župnoj crkvi ujutro u 6 sati i navečer u 18 sati. U vrijeme adventa neće se poslije mise moliti časoslov, ali će sve mise biti propovijedane.
  • Župnog vjeronauka za prvopričesnike/ce i firmanike/ce neće biti do daljnjega, a sve materijale će dobiti online ili preko vjeroučitelja.
  • Prvi je petak, prije misa se ispovijeda.
  • Prva je subota, dan molitve za sveta duhovna zvanja.
  • Iduća nedjelja je 2. nedjelja došašća ili adventa. Iduće nedjelje mise su u župnoj crkvi; u 6 sati je misa zornica, zatim su mise u 8 sati, 11 sati i 18 sati, a u Svibovcu i Hrašćici su mise u 9.30 sati. U nedjelju će biti misa i u 8 sati kako bi zbog novih mjera na mise mogao doći što veći broj vjernika.
  • Kako su donesene nove mjere koje propisuju samo 25 ljudi na misi, molim da oni vjernici koji žele i mogu da umjesto nedjelje dođu na misu radnim danom.
  • Zbog novih mjera molim vas da se rasporedite na veći broj nedjeljnih misa, a i dalje je preporuka da bolesni i rizične skupine vjernika prate misna slavlja preko raznih medija.
  • Molim da na mise za pokojne, koje su radnim danom, dođe samo manji broj najuže rodbine.
  • Od ovoga tjedna subotnje večernje mise će biti poput nedjeljnih misa, tj. misa i propovijed će biti od nedjelje. Znači tko je bio na subotnjoj misi, ne treba dolaziti u nedjelju na misu.
  • Radnim danom možete u župnom uredu upisati mise za 2021.
  • Možete kupiti katoličke kalendare u sakristiji ili župnom uredu.
  • Na stoliću za štampu možete uzeti plave kuverte u kojima darujete naše župne orguljaše za njihovo cjelogodišnje sviranje na svetim misama. U Sračincu kuverte predajte župniku, a u Hrašćici i Svibovcu kuverte predajte samim orguljašima.