Župne obavijesti

11. 11. – 17. 11. 2019.

• Mise su radnim danom u župnoj crkvi u 18 sati.
  • U subotu iza mise je susret ministranata u župnoj dvorani.
  • Iduća nedjelja je 33. nedjelja kroz godinu. Mise su u Sračincu u 8 sati i 11 sati. U Svibovcu je misa u 8 sati, a u Hrašćici je misa u 9. 30 sati.
  • U nedjelju župa odlazi na zahvalno hodočašće na Mariju Bistricu. Polazak autobusa je iz Svibovca u 7. 15 sati, a zajednički iz Sračinca u 7. 30 sati. Staje se i u Hrašćici.
  • Možete kupiti katoličke kalendare. Kalendar sa 12 listova je 10 kn, a kalendar jedan list je 1 kn.
  • Možete kupiti caritasove lampione po cjeni od 10 kn, a novac od prodaje ide za obitelji za koje skrbi biskupijski Caritas.
  • Radnim danom, možete upisati mise za iduću 2020. godinu.
  • Možete kupiti karte za župno zahvalno hodočašće na Mariju Bisticu koje će biti u nedjelju 17. 11. 2019. Cijena karte je 50 kn.
  • Stigao je glasnik sv. Josipa za pretplatnike.

Hodočašće na Mariju Bistricu – program
nedjelja, 17. 11. 2019.

9:15 sati – crkva (dvorana) sv. Petra – pokorničko bogoslužje
10 sati – sveta ispovijed u crkvi
11 sati – sveta misa
13:30 sati – pobožnost križnoga puta (u slučaju jako lošeg vremena, križni put će biti u crkvi), krunica u crkvi i oproštajna procesija
oko 15. 30 sati – povratak

18. 11. – 24. 11. 2019.

• Mise su radnim danom u župnoj crkvi u 18 sati.
  • U ponedjeljak u 17 sati je župni vjeronauk za prvopričesnike.
  • U ponedjeljak iza večernje mise će biti molitvena procesija sa svijećama od župne crkve preko Vukovarske ulice do raspela u Dravskoj ulici na spomen svih palih žrtvi grada Vukovara u Domovinskome ratu. U slučaju jako lošeg vremena procesije neće biti.
  • U utorak u 16. 30 sati je župni vjeronauk za firmanice.
  • U utorak iza mise, u svojim prostorijama ima molitveni susret karizmatska zajednica „Dobri pastir“.
  • U četvrtak u 16. 30 sati je župni vjeronauk za firmanike.
  • U četvrtak iza mise je euharistijsko klanjanje.
  • U subotu je župni vjeronauka za prvopričesnike u 9 sati.
  • U subotu iza mise u župnoj crkvi će biti župni Festival sv. Cecilije na kojemu će nastupiti zborovi naše župe. Festival je humanitarnog karaktera jer će se sakupljati dar za organizaciju „Marijini obroci“ koja skrbi za gladne u svijetu.
  • Iduća nedjelja je svetkovina Krista Kralja. Mise je u Sračincu samo u 8 sati. Mise u 11 sati nema zbog ređenja novog biskupa u Varaždinskoj katedrali u 10 sati.
  • U nedjelju su mise u Svibovcu i Hrašćici u 8 sati.
  • U nedjelju u 10 sati u Varaždinskoj katedrali će biti ređenje novog Varaždinskog biskupa mons. Bože Radoša. Zbog toga u cijeloj biskupiji neće biti podnevnih misa, već samo jutarnje mise. Svi ste pozvani doći na misu ređenja, a novog biskupa uključite u svoje molitve da bude dobar pastir Božjeg naroda.
  • Radnim danom, možete upisati mise za iduću 2020. godinu.