Župne obavijesti

15. 07. – 21. 07. 2019.

• Mise su radnim danom u župnoj crkvi u 19 sati.
  • U četvrtak, petak i subotu započinje trodnevna priprava za slavlje Mlade mise. Svi ste pozvani doći.
  • Iduća nedjelja je 16. nedjelja kroz godinu. Misa je u Sračincu samo u 11 sati. Nema mise u 8 sati jer župa svečano slavi Mladu misu vlč. Daria Levanića.
  • U nedjelju je u 18 sati Euharistijsko klanjanje nakon kojega će biti i pojedinačni mladomisnički blagoslov.
  • U nedjelju je misa u Svibovcu Podravskom u 8 sati.
  • Mise u Hrašćici nema do iza Velike Gospe.
  • U nedjelju je i proslava Gospe Škapularske u franjevačkoj crkvi u Varaždinu sa svečanom misom u 18. 30 sati
  • Možete kupiti karte za župno hodočašće na Mariju Bistricu koje će biti u nedjelju 28. 07. 2019. Cijena karte je 50 kn.
  • U crkvi i dalje sakupljamo svoj dar, u drvenu kasu koja je na stoliću za štampu, za slavlje mlade mise. Hvala svim darovateljima!

22. 07. – 28. 07. 2019.

• Danas, u nedjelju, nema mise u 8 sati jer je slavlje mlade mise u 11 sati. Slavlje započinje roditeljskim blagoslovom i procesijom od obiteljske kuće mladomisnika u 10. 15 sati.
  • Danas je u 18 sati Euharistijsko klanjanje i pojedinačni mladomisnički blagoslov iza klanjanja.
  • Mise su radnim danom u župnoj crkvi u 19 sati.
  • U utorak iza mise, u svojim prostorijama ima molitveni susret karizmatska zajednica „Dobri pastir“.
  • U petak je župno hodočašće pješaka u Mariju Bistricu. Hodočašće započinje svetom misom i blagoslovom hodočasnika u 19 sati, a polazak je iza mise.
  • Iduća nedjelja je 17. nedjelja kroz godinu. Misa je u Sračincu samo u 8 sati. Nema mise u 11 sati jer župa hodočasti u Mariju Bistricu.
  • U nedjelju je misa u Svibovcu Podravskom u 9. 30 sati.
  • Mise u Hrašćici nema do iza Velike Gospe.
  • U nedjelju je polazak autobusa u Mariju Bistricu iz Svibovca u 5. 45, iz Sračinca u 6 sati, a staje se i u Hrašćici.
  • Kada se dođe u Mariju Bistricu, zajednička pozdravna procesija kreće u 8 sati ispred kalvarije. Križni put je u 8. 30 sati, a misa je u 11 sati. Sakupljanje i oproštajna procesija počinje u 15 sati ispred glavnog ulaza u baziliku.
  • Od utorka možete kupiti karte za župno hodočašće na Trsat koje će biti u četvrtak 15. 08. 2019. Cijena karte je 110 kn.