Antifone Blažene Djevice Marije

1.

Slavna Majko Spasitelja,
rajska dveri milostivna,
koja vjerne vodiš k sreći,
iznad mora zvijezdo divna!

O pomozi palom svijetu,
koji želi ozdravljenje,
ti, što rodi Stvorca svoga
prirodi na udivljenje.

Čuvši pozdrav Gabriela
donese nam život svima,
Djevom zače, Djevom osta:
smiluj nam se grešnicima!

 

2.

Rajska kruno, rajska slavo,
anđeoska Gospo, zdravo!
Ti si korijen, ti si vrata,
s kojih sinu svjetlost zlata;

Ti si ljiljan djevičanstva,
ti si nakit čovječanstva.
Zdravo, puna svih milina,
moli za nas svoga Sina!

 

3.

Zdravo, Kraljice, majko milosrđa,* živote, slasti i ufanje naše, zdravo.* K tebi vapijemo prognani sinovi Evini.* K tebi uzdišemo tugujući i plačući u ovoj suznoj dolini.* Svrni, dakle, odvjetnice naša,* one svoje milostive oči na nas* te nam poslije ovoga progona pokaži Isusa,* blagoslovljeni plod utrobe svoje.* O blaga, o mila, o slatka Djevice Marijo.

 

4.

Pod obranu se tvoju utječemo, sveta Bogorodice,* ne odbij nam molbe u potrebama našim,* nego nas od svih pogibli uvijek oslobodi,* Djevice slavna i blagoslovljena,* Gospođo naša, posrednice naša, zagovornice naša!* Sa svojim nas Sinom pomiri,* svojemu nas Sinu preporuči,* svojemu nas Sinu izruči!