Bdijenje na Mariji Bistrici u predvečerje svetkovine Velike Gospe

U organizaciji Udruge „Kap dobrote“ u predvečerje svetkovine Velike Gospe krenula su dva autobusa iz Sračinca na bdijenje, procesiju sa svijećama našoj Bistričkoj kalvariji. Bdijenje je popraćeno molitvom svete krunice, pjesmom i razmatranjem nad otajstvima svete krunice. Nakon bdijenja oko 22 sata na prostoru crkve na otvorenom bila je Sveta misa. Okupio se velik broj hodočasnika pa možemo reći da je Marija Bistrica“ Lurd u malom“.

Ova je godina posebna za svetište MBB, slavimo 50. jubilarnu godinu od proglašenja Svetišta Majke Božje Bistričke nacionalnim.

Bogu hvala za ovo prekasno hodočašće, hvala i našoj nebeskoj Majci.

Za duhovno vodstvo u autobusu pobrinuo se preč. Anđelko Košćak kojemu od srca zahvaljujemo.

Zahvaljujemo i općini Sračinec na financijskoj potpori.

Fotografirala i vijest sastavila: Darinka Kovačić