BOŽJI GROB U SRAČINCU

ČETRNAESTA POSTAJA
Isusa polažu u grob

DSC08555

P. Klanjamo Ti se, Kriste, i blagoslivljamo Te.
O. Jer si po svojem svetom Križu otkupio svijet.

Pobožni Josip Arimatejac i Nikodem, iskazaše Spasitelju posljednju počast položivši mu sveto Tijelo u novu grobnicu, u kojoj ne bijaše još nitko ukopan. No, Isusovo tijelo nije ostalo u grobu, slavno je ustalo iz groba i združilo se opet s dušom. I tebe će jednom položiti u grob. Gledaj, da ti tijelo bude izmučeno trudom i naporom dobrih djela, da tako slavno ustane na vječni život.

POMOLIMO SE: Isuse, začetnice života, daj da na tvom grobu oživim novim životom i da, umrijevši posvema grijehu, s tobom jednom uskrsnem na vječni život. Amen

DSC08557DSC08558 DSC08559

DSC08561Božji grob je uredila cvječarnica “Orhideja” iz Sračinca pod vodstvom gosp. Josipe Fajfar.