BUDI SVJEDOK KRISTA

Ivan, u današnjem Evanđelju pred svim nazočnima glasno i jasno govori: “Evo Jaganjca Božjeg, evo onoga koji odnosi grijeh svijeta. On je bio prije mene. Promatrao sam Duha kako silazi na njega. Zato će vas On krstiti Duhom Svetim. Ja sam to vidio i to vama svjedočim; On je Sin Božji”. Ljepšeg svjedočanstva o Isusu nitko nije mogao izreći. Danas se to svjedočenje nastavlja u Isusovoj Crkvi, nastavlja se njegovo djelo spasenja. Crkva i danas daje jasno svjedočanstvo, svjedočanstvo dobrote, praštanja i ljubavi u našem vremenu. Pripovijeda jedna zgodna priča. Jedan vlasnik velike tvornice sapuna i deterđenata prigovorio je jednom župniku govoreći mu: “Kršćanstvo nije ništa postiglo. Svijet je i danas pun lopova i propalica. Čemu onda kršćanska vjera? ” Tada se župnik okrene i prstom pokaže jednog dječaka koji je sjedio u blatu zamazana odijela, lica i ruku pa reče tvorničaru: “Gledaj, što ti vrijedi tvoja tvornica sapuna kad je ovaj dječak svejedno blatnjav i zamazan. Kakve onda korisrti od tvoga sapuna”. Nato se tvorničar jako rasrdi i srdito odgovori župniku: “Sapun vrijedi samo ako ga upotrebljavaš”. Nato mu župnik odgovori: “Jednako je tako i s kršćanskom vjerom. Koristi samo onda ako je upotrebljavaš”. Vrijedno je razmisliti o našoj vjeri. Koliko nam koristi ili pak ne koristi? Saznat ćemo to po tome da li je koristimo ili smo je objesili negdje u zakutak našega života i uzimamo je samo u časovima kad mislimo da bi nam koristila. Ako je budemo upotrebljavali, bit će nam korisna i bit ćemo svjedoci za Isusa jednako kao i Sveti Ivan Krstitelj.