DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE ŽUPE SRAČINEC

U subotu 23. rujna 2017. za sve firmanike i mlade naše župe organizirana je duhovna obnova koja je započela u 9 sati, a završila misom u 12 sati. Duhovnu obnovu predvodili su mladi iz Lupoglava i Slavonskog Broda, a koje je predvodio Matijašević Marko.
Marko Matijašević član je Društva za promicanje kršćanskih vrednota “Kristofori” koje je usmjereno prema katoličkoj karizmatskoj duhovnosti. Svojim svjedočenjem o vjeri u vlastitom životu, potaknuo je mlade da se bez straha otvore Kristu i životu po njegovoj riječi. Uz Marka svjedočili su i ostali mladi koji su posvjedočili da im je vjera u Isusa bila jedini izlaz na pravi put mira i radosti. Završetak obnove bila je misa koju je predvodio župni vikar vlč. Leonardo Šardi.
U poslijepodnevnim satima u crkvi je nastavljena duhovna obnova ali za članove karizmatske zajednice „Dobri Pastir“ župe Sračinec.