HODOČAŠĆE PJEŠAKA NA MARIJU BISTRICU

DSC08473U petak, 24. 07. 2015. godine 40-ak pješaka krenulo je put do Marije Bistrice, na već tradicionalnom hodočašću pješaka naše župe. Ove godine, broj hodočasnika je osjetno manji zbog velike vrućine, sparine i najave grmljavinskih pljuskova.

Hodočasnički put je započeo sa svetom misom i blagoslovom hodočasnika u 19 sati, a nakon svete mise, hodočasnici su krenuli put Marije Bistrice, ispraćeni većim brojem župljana. Hodočasnici pješaci će na Mariji Bistrici dočekati ostale župljane koji dolaze u nedjelju na redovitom godišnjem župnom hodočašću povodom proštenja sv. Ane.
Svaki hodočasnik je DSC08466dobio i prigodni dar koji sponzorira Općina Sračinec, a ove godine to je prigodna šalica sa likom Majke Božje Bistričke, koja će dobro doći kod osvježenje na hodočasničkom putu.

DSC08467DSC08470