Hodočašće pješaka u Mariju Bisticu

Hodočašće pješaka u Mariju Bistricu iz župe Sračinec započelo je u petak 28. srpnja sa sv. Misom. Poslije mise župnik Siniša Dudašek podijelio je hodočasnički blagoslov svim hodočasnicima kao i prigodni poklon ( krunicu), financiran od općine Sračinec kojoj zahvaljujemo.

Na putu nismo bili sami, uz Božju prisutnost imali samo i pratnju članova DVD-a iz Svibovca kojima zahvaljujemo na pomoći.

Pješačilo se cijelu noć, nakon 12 satnog hoda stigli smo, s jedne strane, noseći žuljeve, težinu u nogama , bolove u tijelu – to smo s radošću prikazali Gospodinu sa znanjem da to sami možemo izliječiti. No, s druge strane, došli smo pred Gospodina sa žuljevima u duši, srcu koje nam je životno hodočašće nanijelo.

Te žuljeve donijeli smo u svetište Majke Božje Bistričke . Ona liječi duhovne i tjelesne rane zemaljskih patnika i ispunja želje onih koji se pouzdano k njoj utječu.

Majko Božja Bistrička
Ti poznaješ sve moje duševne i tjelesne potrebe.
K tebi kao Božjoj i svoj majci,
odlučih doći,
da ti otvorim svoje srce
i izrazim svoje želje.
Ti me, Isusova i moja Majko,
koja u svojoj dobroti
nikada nikoga nisi od sebe odbila,
milostivo saslušaj i usliši. Amen.

Tekst i fotografije pripremila Darinka Kovačić