Hodočašće pješaka u Mariju Bistricu

Hodočašće pješaka u Mariju Bistricu iz župe Sračinec započelo je u petak 29. srpnja sa sv. Misom. Poslije mise župnik Siniša Dudašek podijelio je hodočasnički blagoslov svim hodočasnicima kao i prigodni poklon financiran od općine Sračinec kojoj zahvaljujemo.

Pješačilo se cijelu noć uz sjećanje na drage naše pokojnike koji su nekad rado sudjelovali u ovome hodočašću, a istovremeno smo molili za svoje potrebe kao i za potomstvo kako bi i dalje bili okrijepljeni zagovorom Majke Božje te vjerni svojoj katoličkoj vjeri.

Na putu nismo bili sami, uz Božju prisutnost imali smo i pratnju članova DVD-a iz Svibovca kojima zahvaljujemo na pomoći i radosnom druženju.

Dok u srcima prebiramo ovo teško ali radosno hodočašće pridružujemo se jednom stihu pjesme koju ja napisala Mira Šincek :

Mati ideju na Bistricu

Vsa ova leta pozabili neso,
Od kud so došli zdravlje i smeh
I gdo je hude cajte umikal,
gdo sozu brisal, betega vračil,
Bogeka prosil naj otpusti ves greh.
Samo smo šteli Črnoj Marijci za sve povedati:
“MATI BOŽJA, FALA!”

 

Tekst: Darinka Kovačić

Fotografije: Darinka Kovačić i Ljiljana Flajšman