HODOČAŠĆE PJEVAČA I ŽUPNIH SURADNIKA U LOBOR

U srijedu, 8. 10. 2014. već tradicionalno, svi župni zborovi i župni suradnici odlaze na prigodni izlet-hodočašće. Ove godine izbor je bio župa Lobor sa svojom župnom crkvom te svetište Majke Božje Gorske ponad Lobora.
U svetištu nas je dočekao župnik vlč. Vladimir koji je na početku progovorio o povijesti i važnosti ovoga svetišta koje seže u pretkršćansko doba. Nakon upoznavanja sa svetištem, služena je sveta misa koju je predvodio vlč. Siniša Dudašek, a propovijed je bila posvećena molitvi svete krunice. Nakon mise i pauze za ručak, hodočasnici su se spustili u mjesto Lobor u župnu crkvu sv. Ane gdje su izmolili krunicu za sveta duhovna zvanja. Na povratku kući, zastali su u Lepoglavi, gdje su posjetili župnu crkvu i zaustavili se na dužoj pauzi. Puni dojmova sa hodočašća kroz molitvu, pjesmu i radosno druženje, u kasnim popodnevnim satima vratili su se kućama.

DSC08175

DSC08165DSC08166DSC08184DSC08191DSC08193DSC08194DSC08200