Marija Bogorodica – Nova godina

Zahvaljujući Sinu Božjemu, koji se utjelovio, postao čovjeku u Isusu iz Nazareta, svi mi smo postali posvojena djeca Božja. Zato je, kako smo čuli u današnjem evanđelju, Marijinu sinu nadjenuto ime Isus, a što znači: Bog spašava. U Isusu Kristu, novorođenčetu položenom u jasle, sažet je sav Božji blagoslov za nas jer, „po Kristu, s Kristom i u Kristu“ smo postali nasljednici i subaštinici božanskog života. A Marija, koju slavimo na prvi dan nove godine, kao Bogorodicu je, kako ju je nazvala Elizabeta, „blažena među ženama“ jer je bila sredstvo Božjeg blagoslova za sve ljude i čitavo čovječanstvo. Zbog svoje ponizne predanosti Bogu, Svevišnji je po njoj učinio „velika djela“, kako ona sama ispovijeda u hvalospjevu Veliča, zbog kojih će je „svi naraštaji zvati blaženom.“ Tim se naraštajima, a riječ je o kršćanskim naraštajima kroz gotovo dvije tisuće godina, rado pridružujemo i mi, današnji kršćanski naraštaj, prepoznajući je i ispovijedajući je kao Bogorodicu, onu koja je rodila pravog Boga i pravog čovjeka, onu po kojoj su čovječanstvo i sva stvorena stvarnost od Boga blagoslovljeni svakim blagoslovom. Nek nas zagovara i svojom majčinskom ljubavlju prati i u ovoj 2021. godini. Neka nam bude mirna, blagoslovljena i ispunjena zdravljem.

Sretna Vam i blagoslovljena 2021. godina!
Neka vam bude ispunjena mirom, zdravljem i radošću!