Marijino uznesenje na Nebo

Dok slavimo Marijino uznesenje dušom i tijelom na Nebo, mi smo ojačani njezinim primjerom i zaštitom. Poput nje držimo se uvijek Božjega milosrđa, a ne nasjedajmo na ovo prividno milosrđe svijeta koje je samo obmana i laž. Istinsko milosrđe je samo ono koje nam iskazuje Bog koji nas želi proslaviti proslavom kojom je proslavio svoga Sina i Blaženu Djevicu. I ne bojmo se poteškoća i križeva, muka i nevolja kroz koje nam je proći, jer ako Bog nije iskazao milosrđe a da se i sam ne podvrgne križu, zašto da mi tražimo drugi put? Marija je uvijek išla putem posvemašnje vjernosti Bogu, te je i došla u nebesku slavu. A mi je nasljedujmo i držimo se tog istog cilja kojem nas Bog vodi, te ćemo tako i sami, ne samo zadobiti vječnu nagradu, nego ćemo postati poslužitelji milosrđa Božjega našoj braći i sestrama koje ćemo privući i voditi u tu istu slavu kojom je trojedini Bog nagradio i našu Majku, te ćemo ga zajedno s njom, sa svima svetima i anđelima, hvaliti i slaviti po sve vijeke vjekova.

Bezgrešna Djevice!
Iz nebeske slave, gdje kraljuješ sa svojim Sinom,
pobjednikom nad grijehom i smrću,
zaodjevena u sunce i okrunjena zvijezdama,
pogledaj na nas u na­šoj potrebi.
Zagovaraj nas kod Gospodina:
nek očisti naše duše i naša srca od svake ljage grijeha
i očuva ih od svega što je isprazno i grešno.
Zdravo kraljice…