MINISTRANTI NAŠE ŽUPE – NOVI ANIMATORI, VODILI SUSRET MINISTRANATA

DSC08699U subotu, 11. 06. 2016 godine u župi sv. Kuzme i Damjana u Kuzmincu, održan je susret ministranata Ludbreškog dekanata.

Susret je započeo u župnoj crkvi molitvom koju je prevodio vlč. Siniša Dudašek, biskupijski povjerenik za ministrante, a nakon molitve, svjedočanstvo o svome svećeničkom pozivu dali su vlč. Leonardo Šardi i vlč. Siniša Dudašek, koji su posvjedočili kako Bog uvijek zove i uklanja sve zapreke na putu prema svećeništvu u kojemu su naši radost i puninu svoga života, i tako su potaknuli mlade da i sami razmisle da li su među onima koje Bog zove u sveta duhovna zvanja.

Nakon svjedočenja i molitve, mladi su u skupinama, koje su prvi puta vodili animatori-ministranti iz župe Sračinec, u prigodnoj katehezi obrađivali temu „Svećenik“ te su izrađivali poticajni plakat kojim bi mlade pozivali u sveta duhovna zvanja. Nakon ručka, nogometa, graničara i kviza, susret je završio molitvom, podjelom zahvalnica i prigodnog dara svim ministrantima.