MISA ZA DOMOVINU

13535849_289229438093364_394406976_nU subotu, 25. 06. 2016. u 19 sati, u župnoj crkvi u Sračincu slavljena je sveta misa za Domovinu i za sve pokojne Hrvatske branitelje. Misu je predvodio župnik Siniša Dudašek uz koncelebraciju župnog vikara vlč. Leonarda Šardija. Na misi je bilo nazočno i 30-ak branitelja naše župe u svečanim odorama i zastavama.

U svojoj propovijedi vlč. Siniša Dudašek je istaknuo kako smo se danas, na Dan državnosti, sabrali u crkvi da bi ovaj dan obilježili molitvom, ali i da bi Bogu zahvalili na daru naše zemaljske Domovine. Posjetio je kako je naša Domovina dar od Boga i kako nikada ne smijemo dopustiti da se Bog izbaci iz nje, već da u zajedništvu sa Bogom našu Domovinu učinimo mjestom mira i zadovoljstva, a to će se ostvariti samo ako u sebi nosimo kršćanski stav služenja i solidarnosti, osobito prema najpotrebnijima. Župnik je podsjetio i na podnesene žrtve za slobodu naše Domovine i pozvao da budemo zahvalni onima koji su nam omogućili da naša Domovina bude samostalna i slobodna.

Nakon mise, u župnoj dvorani, bilo je prigodno druženje i domjenak za sve branitelje.