MISIONARKE IZ KAMERUNA POSJETILE NAŠU ŽUPU

DSC08819U ponedjeljak, 20. lipnja 2016. godine, našu župu pohodila je s. Mirjam, uršulinka, koja je najveći dio svoje redovničke službe provela u misijama u Kamerunu. Tijekom njenog boravka u misijama, župa Sračinec je stalno pomagala misiju molitvom i financijskom pomoći. Ovog puta sa sobom je dovela i č. s. Tereziju, također uršulinku, koja dolazi iz Kameruna, gdje i djeluje u misiji č.s. Uršulinki.

Sestra Terezija je najprije dala svjedočanstvo o životu u Kamerunu djeci i mladima naše župe, a nakon mise, svoje svjedočanstvo je ponovila pred misijskom zajednicom naše župe, koja joj je, uz molitve i dobre želje, pomogla i novčanim darom. Posjet ovih dviju misionarki, potaknulo je misijsku zajednicu naše župe na jaču i ustrajniju molitvu za naše misionare i misije žirom svijeta.

DSC08813DSC08816DSC08818