MOLITVA ZA DUHOVNA ZVANJA

Isuse, dobri Pastiru duša, koji si pozvao apostole da ih učiniš ribarima ljudi, privuci k sebi i danas gorljive i plemenite duše mladih ljudi, da ih učiniš svojim sljedbenicima i svojim službenicima.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 97

Učini ih dionicima tvoje žeđi za spasenje svih ljudi zbog kojih ponovo pokazuješ svoju žrtvu na oltarima.

Ti, Gospodine, „uvijek živ da nas zagovaraš“, otvori im vidike cijeloga svijeta, gdje nijemo zapomaganje tolike braće traži svjtlo istine i toplinu ljubavi, da odgovarajući tvome pozivu ovdje na zemlji produže tvoje poslanje, da izgrađuju tvoje otajstveno tijelo, koje je Crkva, i da budu „sol zemlje i svijetlo svijeta”.

Gospodine, protegni svoj ljupki poziv također na mnoge duše neudanih i plemenitih žena, i ulij u njih težnju za evanđeoskim savršenstvom i predanjem u službi Crkve i braće koji su potrebiti nazočnosti i ljubavi. Amen!