NAJAVE ŽUPNIH HODOČAŠĆA

Hodočašće na Mariju Bistricu

Hodočašće pješaka župe Sračinec na Mariju Bistricu će započeti u petak 24. 07. 2020. u 19 sati svetom misom i blagoslovom hodočasnika.

U nedjelju, 26. 07. 2020. je polazak autobusa u Mariju Bistricu iz Svibovca u 5. 45, iz Sračinca u 6 sati, a staje se i u Hrašćici.

Kada se dođe u Mariju Bistricu, zajednička pozdravna procesija kreće u 8 sati ispred kalvarije. Križni put je u 8. 30 sati, a misa je u 11 sati. Sakupljanje i oproštajna procesija počinje u 15 sati ispred glavnog ulaza u baziliku.

OTKAZANO JE ŽUPNO HODOČAŠĆE u La Salette i Torino

Zbog nedovojnog broja hodočasnika (prijavljeno je samo 15 hodočasnika) hodočašće u La Salette i Torino je otkazano, jer se već sada mora rezervirati i platiti smještaj i autobus, a broj prijavljenih hodočasnika je nedovoljan jer je potrebno minimalno 30 hodočasnika da bi se išlo na hodočašće.