Novi biskup mons. Bože Radoš

Mons. Bože Radoš rođen je 5. rujna 1964. u Crvenicama, u Mostarsko-duvanjskoj biskupiji. Nekoliko godina kasnije njegova se obitelj preselila u Hrvatsku pa je Bože, nakon što je završio sjemenišnu klasičnu gimnaziju u Zagrebu i Đakovu, započeo je filozofsko-teološki studij u Đakovu, koji je diplomirao 1990. godine, te 29. lipnja iste godine bio zaređen za svećenika tadašnje Đakovačke i Srijemske biskupije. Nakon toga, jednu godinu je obnašao službu župnoga vikara u Osijeku te 1991. godine započeo postdiplomski studij duhovne teologije na Papinskom sveučilištu Gregorijana u Rimu i magistrirao 1994. godine. Potom je nastavio specijalizaciju, ali je 1997. godine bio imenovan na službu duhovnika u đakovačkoj Bogosloviji, koju je obnašao do 2016. godine. Uz to, u Nadbiskupiji je obnašao službu asistenta za permanentni duhovni odgoj mladih svećenika, koordinatora za duhovnu formaciju svećenika, a od 2010. je kanonik Đakovačko-osječke nadbiskupije i u više navrata bio je član Prezbiterskoga vijeća. Od 28. travnja 2016. imenovan je na službu rektora Papinskoga hrvatskoga zavoda svetoga Jeronima u Rimu, gdje je i dočekao vijest da postaje novim biskupom Varaždinske biskupije.

Trodnevnica uoći ređenje biskupa mons. Bože Radoša u Varaždinskoj katedrali:

Četvrtak, 21. 11. 2019. u 18 sati – misu predvodi biskup mons. Vjekoslav Huzjak
Petak, 22. 11. 2019. u 18 sati – misu predvodi biskup mons. Vlado Košić
Subota, 23. 11. 2019. u 18 sati – misu predvodi nadbiskup mons. Đuro Hranić
Nedjelja, 24. 11. 2019. u 10 sati – misa ređenje novog biskupa