Važne obavijesti

Svete mise

Zbog novih pravila o broju vjernika, na misi može pristvovati samo 25 vjernika. Zato smo stavili i neke nove tarmine svetih misa, pa molim zato vjernike neka se rasporede na nedjeljne mise kako bi mogli poštivati doneseno pravilo.

Raspored nedjeljnih svetih misa:

Subota u 18 sati

Nedjelja (župna crkva) : 6 sati, 8 sati, 11 sati i 18 sati

Hrašćica i Svibovec Podravski: svete mise su u 9. 30 sati

Radnim danom u adventu, propovijedane mise su u župnoj crkvi u 6 sati i u 18 sati.

Novost je da će i subotnja večernja misa biti misa od nedjelje, što znači da oni vjernici koji će na njoj sudjelovati, ne moraju dolaziti u nedjelju na misu.

Molim da oni vjernici, koji žele i mogu, da umjesto u nedjelju dođu na misu radnim danom.

I dalje je preporuka da bolesni te rizične skupine vjernika prate misna slavlja preko raznih medija iz svojih domova.

Molim da na mise za pokojne, koje su radnim danom, dođe samo manji broj najuže rodbine.

Zbog novih pravila, svi prvopričesnici/ce i firmanici/ce mogu umjesto na nedjeljnu misu doći na jednu misu u tjednu.

Molim da se u crkvi, dolaskom na svetu misu, sjedi samo na mjestima koja su označena znakom X.

Članovi iste obitelji mogu sjediti zajedno, ali držeći propisanu socijalnu distancu od ostalih vjernika.

Župni ured

Župni ured radi redovno. Prijepodne od 9.30 – 10.30 sati i poslijepodne od 17 – 18 sati. Župni ured više ne radi poslije večernje mise. Ako želite doći u ured izvan radnog vremena možete se najaviti telefonom na broj 042 711-344

Župni vjeronauk

Firmanici/ce neće imati župni vjeronauk do daljnjega.  Sve materijale će firmanici/ce dobiti e-mailom od vjeroučiteljice Maje.

Prvopričesnici/ce također neće imati župni vjeonauk do daljnjega, po preporuci Biskupije. Sve materijale će dobiti u školi preko vjeroučitelja/ce.