Župne obavijesti

Nacionalni dan žalosti

Na nacionalni Dan žalosti, 2. siječnja 2021. godine, naš biskup Bože Radoš je proglasio za područje Varaždinske biskupije Dan posta i molitve za sve stradale i poginule u potresu. Toga smo dana pozvani na osobnu i zajedničku molitvu, i u obiteljima i u našim Crkvama, i na promišljanje da vlastito odricanje ima smisla samo ukoliko je iz ljubavi prema Bogu usmjereno prema drugima. Također nas potiče na osobno darivanje potrebnima, po svojim vlastitim mogućnostima,  jer: „Tko ima dobra ovoga svijeta i vidi brata svoga u potrebi pa zatvori pred njim srce – kako ljubav Božja ostaje u njemu?” (1 Iv 3,17).

Možete pomoći stradalima u potresu na sljedeće načine:

Uplatom na račun:

HRVATSKI CARITAS, KSAVERSKA CESTA 12A, ZAGREB
KOD PBZ (PRIVREDNA BANKA ZAGREB)
IBAN: HR0523400091100080340, POZIV NA BROJ 12 20

Ili

pozivom na donacijski telefon:
060 90 10 (6,25 KN PO POZIVU – PDV UKLJUČEN)

ili

Sisačka biskupija prikuplja pomoć za stradale u potresu. Novčana sredstva mogu se uplatiti na račun Caritasa Sisačke biskupije IBAN: HR1024070001100357106 (OTP Banka) SWIFT CODE: OTPVHR2X (za uplate iz inozemstva) s naznakom “za stradale u potresu”

ili

U župnoj crkvi kao i u crkvi u Svibovcu Podravskom i u dvorani u Hrašćici, možete svoj novčani prilog staviti u posebnu kasu u koju ćemo skupljati pomoć za stradale u potresu, ili ga možete ostaviti u župnom uredu.

ili

U nedjelju 10. 01. 2021. godine sva milostinja  sa svih misa ide za stradale u potresu.

Caritas župe Sračinec je uplatio Caritasu Sisačke biskupije 3.000,oo kn kako bi mogao pomoći stradalima u potresu.

Svete mise

Zbog novih pravila o broju vjernika, na misi može pristvovati samo 25 vjernika. Zato smo stavili i neke nove tarmine svetih misa, pa molim zato vjernike neka se rasporede na nedjeljne mise kako bi mogli poštivati doneseno pravilo.

Raspored nedjeljnih i blagdanskih svetih misa:

Subota u 18 sati

Nedjelja (župna crkva) : 8 sati, 11 sati i 18 sati

Hrašćica i Svibovec Podravski: svete mise su u 9. 30 sati

Radnim danom su mise u 18 sati.

Molim da oni vjernici, koji žele i mogu, da umjesto u nedjelju dođu na misu radnim danom.

I dalje je preporuka da bolesni te rizične skupine vjernika prate misna slavlja preko raznih medija iz svojih domova.

Molim da na mise za pokojne, koje su radnim danom, uz ostale vjernike, dođe samo manji broj najuže rodbine.

Zbog novih pravila, svi prvopričesnici/ce i firmanici/ce mogu umjesto na nedjeljnu misu doći na jednu misu u tjednu.

Molim da se u crkvi, dolaskom na svetu misu, sjedi samo na mjestima koja su označena znakom X.

Članovi iste obitelji mogu sjediti zajedno, ali držeći propisanu socijalnu distancu od ostalih vjernika.

Župni ured

Župni ured radi redovno. Prijepodne od 9.30 – 10.30 sati i poslijepodne od 17 – 18 sati. Župni ured više ne radi poslije večernje mise ako svećenik ima obaveze u crkvi. Ako želite doći u ured izvan radnog vremena možete se najaviti telefonom na broj 042 711-344

Župni vjeronauk

Firmanici/ce neće imati župni vjeronauk do daljnjega.  Sve materijale će firmanici/ce dobiti e-mailom od vjeroučiteljice Maje.

Prvopričesnici/ce također neće imati župni vjeonauk do daljnjega, po preporuci Biskupije. Sve materijale će dobiti u školi preko vjeroučitelja/ce.