POSJET MISIONARKE S. LUCIJE MARIJE VINCEK NAŠOJ ŽUPI

Misionari_1U nedjelju 25. listopada 2015. godine, gost naše župa bila je s. Marija Lucija Vincek; redovnica družbe Karmelićanki Božanskog Srca Isusova, koja već 13 godina boravi u misijama u Nigeriji u Africi. Sestra ima Srakarske korijene, majka joj je iz Sračinca, a otac iz Svibovca Podravskog. Ovo je drugi posjet sestre našoj župi koja je prati u molitvama i pomaže materijalnom pomoći. S. Vincek je prije i poslije misa u Sračincu i Svibovcu Podravskom dala svoje svjedočanstvo o životu u misijama. Posebno se osvrnula na teški život u misijama, a osobito na teški život koji imaju djeca koja se najviše bore sa glađu i neimaštinom. Nakon mise pozdravili su je mnogi vjernici, koji su joj udijelili i svoju pomoć za misijski rad kao i župna misijska grupa koja joj je dala svoj dar. Hvala s. Vincek na njezinom radu u kojem neka je prate i naše molitve.