Poslanje Uskrsloga Krista

Svako ukazanje Uskrslog Krista završava svojevrsnim poslanjem. Pravo značenje Isusova dolaska je poslanje: donijeti Radosnu vijest o Božjem kraljevstvu i dati nam bogatstvo i radost našem životu i svijetu, svijetu koji često izgleda kao pustinja jednoličnog rada i boli. Zaštićeni smo u Božjim rukama i kanimo rasti prema svjetlu – baš kao što sjeme, skriveno u tamnoj brazdi, traži zrak i svjetlo. Znamo da je u Isusu pravo svjetlo i život: u njemu je radost i konačno obećanje. To je Isusova poruka; nju moramo širiti, dijeliti, davati. Nitko je ne smije zatvoriti u svom srcu; ako bismo to učinili, bio bi to dokaz da je nismo uopće razumjeli. Gdje je prisutan Isus, tu je novo stvorenje koje mora obnoviti svijet radosnom vijesti Uskrsnuća.

Svi smo pozvani biti oni koji će svojim životom po vjeri svako stvorenje privući Gospodinu.