Potpuni oprost za pokojne duše u čistilištu

Crkva poziva na redovitu molitvu za duše u čistilištu. Apsolutno svaka iskrena molitva za njih, ublažava njihove patnje. Crkva snagom vlasti vezivanja i odrješivanja što ju je dobila od Krista može po nadahnuću Duha Svetoga dati priliku za potpuni oprost od vremenitih kazni kako naših tako i preminulih na putu čišćenja.

Po odredbi našeg Ordinarija na blagdan SVIH SVETIH, na DUŠNI DAN i nedjelju poslije Dušnog dana, mogu vjernici u svim Crkvama, u javnim ili polujavnim bogomoljama dobiti POTPUNI OPROST koji se može namijeniti SAMO ZA POKOJNE.

Da se dobije potpuni oprost potrebno je: pohoditi crkvu (sveta misa) ili bogomolju u kojoj treba izmoliti: Oče naš i Vjerovanje, zatim primiti sv. Pričest, ispovjediti se ako je potrebno, te izmoliti Vjerovanje i Oče naš na nakanu Sv. Oca Pape.

Oprost se dobiva od 31. listopada od podneva, pa do ponoći 2. studenog, te od podneva slijedeće subote, pa do ponoći slijedeće nedjelje.