Pouzdanje u Boga

Isus je i pravi čovjek i pravi Bog – utjelovljeni Sin Božji i za njega ne postoji nerješiv problem. On je svemogući Bog.

Isus je u današnjem Evanđelju pokazao da se je vrijedno u njega uzdati. Kad je ono mnoštvo posjedalo po travi Isus čini čudesni znak ili čudo. Umnožio je kruh i od pet hljebova i dvije ribe nasitio je ono mnoštvo, one tisuće ljudi i još je ostalo jer nisu mogli sve pojesti – ostalo je dvanaest košarica.

Što nam poručuje današnje Evanđelje? Kaže nam: Ne možete vi ljudi do kraja riješiti ni svoje ljudske probleme. Niste kadri, nemoćni ste pa se bojite da li će vam biti dosta. Zaboravili smo da je Isus s nama. On može riješiti svaki naš ljudski problem samo treba imati vjere. Kad je god Isus činio čudo kao uvjet je tražio vjeru i znao je reći: „Vjera te tvoja spasila.“

Danas nema prave i čvrste vjere u Isusa. Ljudi su počeli čvrsto misliti da sve mogu sami riješiti i bez Boga. Zato se stalno nalaze pred problemima. Danas nema mira u obiteljima. Obitelji se raspadaju. Tko je od njih ikada molio za strpljivost i ustrajnost u zajedničkom životu u obitelji. Većina misli da će moderna medicina riješiti njihove probleme. Nekad su ljudi seljaci molili da Bog očuva njihove njive i vinograde od tuče i zla vremena. Tko za to danas moli? Danas se uzdaju u tehniku. Nekad su se često ljudi obraćali molitvom Bogu za sreću kod blaga, kod gospodarstva i u odgoju djece. Tko to danas moli?

Ne će nikada moderna znanost riješiti sve naše ljudske probleme. Kad jedne riješi, jave se drugi. Problema ima neiscrpno mnoštvo. Isus, koji je s nama, je svemogući Bog. Njemu se obratimo u svakoj našoj potrebi i nevolji i on će riješiti svaki naš ljudski problem. On ga može riješiti samo ga treba iskreno moliti.