PRVA ADVENTSKA SVIJEĆA

Danas, na prvu nedjelju došašća, palimo svijeću da Gospodin, onaj koji dolazi, rasprši tamu našega grijeha. Smiluj se mom narodu i svim stanovnicima moje zemlje radi grijeha koje činimo. Oprosti nam što ne stavljamo tebe na prvo mjesto naših nastojanja i nadanja. Oprosti nam što pružamo ruke desno i lijevo da bi se kruha nasitili, a zanemarujemo tebe, AdventskiVijenac1od kojega nam svako dobro dolazi. Oprosti nam radi psovka kojima svakodnevno pogrđujemo tvoje sveto Ime, tvoju Majku, sve svete i sve svetinje. Oprosti nam što je psovka ušla u  naše knjige i kazališta, što se proširila na našim televizijama i udomila na našim radijskim postajama. Oprosti za svaku izrečenu kletvu i svaku suvišnu zakletvu. Oprosti nam što nikada nemamo vremena za tebe. Oprosti nam što nedjelje i blagdane provodimo daleko od tebe i zajednice onih koji u tebe vjeruju. Oprosti nam što smo nedjelju pretvorili u radni dan, u obični dan, u dan bez tebe. Oprosti nam što nemamo snage prihvatiti istinu o sebi i što se opijamo parolama i lažima ovoga svijeta koji nas zavodi i odvodi od tebe. Isuse Kriste, Sine Boga živoga, smiluj nam se! Neka u nama bude Kristovo svjetlo.