PUT, ISTINA, ŽIVOT

put-istina-zivotStari su Grci u svojoj religiji imali mnoštvo bogova, a u strahu da nekoga od njih nisu zaboravili, podigli u Ateni žrtvenik na kome su napisali “nepoznatom bogu”. Na tu vjeru, u nepoznatog boga, nadovezao je Pavao svoju propovijed i rekao: “Kojega vi nepoznatoga štujete, ja sam vam došao navijestiti. ” Tada je Pavao počeo propovijedati Krista Raspetoga i Uskrsnuloga u kome se svaki čovjek može spasiti. Sve religije svijeta ujedinjuju se u jednom jedinom putu koji je Krist i koji je za sebe rekao: “Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi k Bogu osim po meni. ” Hoće li netko Boga upoznati, ne može drugačije nego preko Isusa Krista. Hoće li tko k Bogu doći, nema drugog puta, nego po Isusu Kristu. Hoće li netko istinu naći, može je naći samo u Isusu Kristu. Hoće li netko život, može ga naći jedino u Isusu Kristu. Isusova riječ u današnjem evanđelju jest jedini i pravi oslonac života svakog vjernika. Isus Krist priprema vječni stan kod Oca svakom čovjeku. On je jedini koji osigurava našu budućnost i naš vječni život i nigdje drugdje, nego ondje gdje je i On. Isus nas želi dovesti u svoj dom, dom svog nebeskog Oca. Na ligurskoj obali, u sredini prekrasnog parka, stoji jedna sjenica tako lijepog izgleda da se svaki šetač, čim je opazi, uputi prema njoj da je vidi i da sjedne u nju i malo odmori. Ali kad joj se približi vidi na njoj jedan čudni natpis: “Relinquenda”. To znači – “trebaš me napustiti”. Nije ovo sjenica gdje bi se moglo ostati nego je to mjesto u koje se dođe, sjedne, odmori i koje treba napustiti. Eto, to je naš zemaljski život – samo jedna sjenica na kojoj isto piše “Relinquenda” – “trebaš i moraš me napustiti”. Da, znamo mi to, ali kamo onda i kuda onda poći? Tko bi od nas to znao da nam Isus nije obećao: “Ja vam idem pripraviti mjesto. Vratit ću se i uzeti vas k sebi da i vi budete gdje sam ja. “