„Što god vam rekne, učinite!”

Da bismo mogli od Boga očekivati pomoć u našem svakodnevnom životu, potrebno je truditi se živjeti po Božjim zapovijedima i odredbama. Ne smije se dogoditi da kao kršćani sebi dopustimo svakakav život, pogotovo dok nam je dobro i dok nam ide u životu, a kad nastanu poteškoće, onda tražimo od Boga pomoć i žalimo se ako ta pomoć nije odmah došla i onako kako to mi očekujemo. Bog od nas traži da živimo po njegovim zapovijedima te da svoj život trajno usmjeravamo prema Isusu Kristu i Evanđelju. Ukoliko tako budemo činili, onda se možemo s pouzdanjem utjecati Bogu i on će nam, kad On to bude smatrao potrebnim i korisnim za nas, pomoći i izbaviti nas iz nevolja i problema u kojima se nalazimo.

Potrebno se pouzdati u Boga i dopustiti mu da djeluje u našem svakodnevnom životu jer Bog zna bolje od nas što nam je potrebno i Bog će sigurno to učniti bolje nego što bismo mi to sami sebi učinili. Neka nam ovo Isusovo prvo čudo, koje je učinio u Kani Galilejskoj, doista bude poticaj da se s povjerenjem obraćamo našoj nebeskoj majci Mariji te vjerujmo da Isus čuje i uslišava njezine molitve koje posreduje za nas ovdje na zemlji.