Stvoreni smo za Boga

Bog nam šalje svojega Duha da nas pouči Božjemu putu. Poznata nam je Božja volja, poznat nam je njegov naum spasenja, jasno nam je kojim putem trebamo ići: Duh Sveti nam je svjetionik, Kristova milost snaga. To je svjetlost na našem putu, to je radost u našim srcima, to je mir naše duše. Dok smo na ovoj zemlji bit će mnoštvo toga što ne možemo razumjeti, ali ono što je za nas temeljno, što daje smisao našem životu i našoj budućnosti – poznato nam je: Bog nas je stvorio, Bog nas u Kristu spašava, Bog nam u svojoj neizmjernoj ljubavi pripravlja vječne stanove na nebesima. Tamo će nam on svaku suzu otrti i tada ga, kako reče Isus, nećemo više ništa pitati. Neka nam Bog podari čvrstu vjeru. Neka ispuni mirom naše dane. Ako nešto ne vidimo i ne razumijemo, znamo da Bog vidi. Ako trpimo, znamo i vjerujemo da tako svoje patnje sjedinjujemo s patnjama Kristovim. Tako postižemo onu najizvrsniju, najveću i najvažniju spoznaju – Krista Spasitelja koji me je spasio i sama sebe za me predao. Sve, ali baš sve ostalo je od drugotne važnosti.

dr. Zvonko Pažin