SUSRET MISIONARKE SA MISIJSKOM ZAJEDNICOM ŽUPE

U petak, 13. lipnja 2014. u župnoj dvorani održan je redoviti mjesečni susret Misijske zajednice naše župe. DSC07708Posebnost je ovog susreta dolazak s. Mirjam Šurjan, uršulinke, koja je 28 godina provela kao misionarka u Kamerunu, a koja je sada u mirovini i živi u Varaždinu. Za vrijeme svoga misijskog djelovanja, s. Mirjam je često dolazila u župu koja joj je dugi niz godina pomagala u njezinom djelovanju u misiji. S. Mirjam je podijelila svoja iskustva iz misija, koja su se posebno dojmila one najmlađe, a zatim se je pogledao i dokumentarni film o Kamerunu, kako bi svi upoznali zemlju u kojoj je sestra djelovala. Na kraju susreta, uslijedila je molitva za ređenike iz njezine misije i za nova duhovna i misionarska zvanja. Na kraju susreta sestri je uručen i iznos od oko 1.500,oo kn koje je sakupila misijska zajednica kao i ostali župljani, koje će ona poslati u misiju u Kamerun.

DSC07710