Svakodnevno moli krunicu!

U mnogim se zemljama širi pustinja. Zemlja postaje stepa bez drveća, dobra je voda rijetkost, postojeća voda postaje onečišćena, ili je pak podzemnu vodu potrošila industrija, i voda tone u dubinu. Prijatelju, sve je to simbol za duhovni život našega vremena: jer ni duše danas ne nalaze potrebnu vodu! One žeđaju za Bogom, za vječnošću, za istinom, ali većini danas nedostaje voda života. Korijenje duše ne nalazi više Božju podzemnu vodu. Velika je suša došla u naše zemlje, pustoš dušâ, stepa, u kojoj ne mogu uspijevati ni ljubav ni vjera, ni nada ni radost. Prijatelju, gdje ćeš utažiti žeđu svoje duše? Živu vodu života naći ćeš samo u Božjoj blizini! Moraš naći Božju blizinu, tamo možeš piti, dok se tvoja duša ne zasiti radosti i snage, svjetla i vjere! Većina trpi žeđu u svojoj duši: svuda su buka i žurba, nigdje više nema tišine, nitko te neće povesti izvoru života. Malo je znalaca koji poznaju Boga i koji te mogu voditi njemu. Prijatelju, kada ćeš pronaći živu Božju blizinu koja će zasititi tvoju dušu? Ovo je čudo krunice: ona te vodi izvoru iz kojega struje duh i snaga, ljubav i nadahnuće. Ako moliš krunicu, Bog će ti govoriti, On je tu, On ti pokazuje put, On jača tvoju dušu i pomaže joj da procvjeta. Odakle to dolazi? Prijatelju, vjerujem u to da nam je sam Bog pokazao taj put krunice.“Svakodnevno molite krunicu“, rekla je Marija u Fatimi. Jer Bog ljubi male, neznatne ljude, siromahe, slabe, čija je duša bolesna od mukotrpna života. Njima On krunicu daje kao izvor snage. Moli je svakodnevno. Tada će tvoja duša biti cvjetajuće drvo koje je posađeno pored vode.

dr. Herbert Madinger