VJEROUČENICI HODOČASTILI U LUDBREG

dsc08938U četvrtak, 1. rujna 2016. u ludbreškom svetištu održano je biskupijsko hodočašće ministranata i vjeroučenika, koje je organizirao Ured za pastoral duhovnih zvanja i ministranta Varaždinske biskupije koji vodi vlč. Siniša Dudašek.

Na hodočašće je pristiglo 600 vjeroučenika, među kojima je naviše bilo ministranta i ministrantica koji su došli iz 37 župa i redovničkih zajednica.

Susret je započeo u 9 sati kod zavjetne kapelice pozdravom i molitvom koju je predvodio vlč. Dudašek. Nakon molitve, mladi hodočasnici su se podijelili u 35 manjih grupa koje su vodili animatori, a njih su činili: vjeroučitelji, svećenici, bogoslovi, redovnici i redovnice te župni animatori. Tema susreta je bila „Djela milosrđa“, a za tu priliku tiskana je svojevrsna „radna bilježnica“ – molitveno-katehetski priručnik za vjeroučenike.

Nakon rada po skupinama, uslijedilo je vrijeme za pripravu za svetu misu i mogućnost za svetu ispovijed.

Sveta misa je započela procesijom u 11 sati, a misu je predslavio vlč. Tihomir Kosec, voditelj Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije uz prisustvo 20-ak svećenika na oltaru ili u ispovjedaonicama.  Na početku mise sve je pozdravio vlč. Kristijan Stojko, župni vikar župe Ludbreg. U samoj propovijedi, na zanimljiv i šaljiv način, vlč. Kosec je mladima progovorio o Isusovome pozivu, koji je uputio apostolima, ali i svima nama, da budemo ribari ljudi ali i da moramo paziti da nas se olako ne „uhvati u krive mreže“. Ova misa je bila ujedno i misa zaziva Duha Svetoga za početak nove školske godine za župu Ludbreg, zato su na misu stigli i djelatnici Osnovne škole iz Ludbrega. Na misi je svirao vlč. Leonardo Šardi, a pjevanje je predvodio dječji zbor iz Sračinca zajedno sa pjevačima iz ostalih župa.

Nakon svete mise, uslijedilo je slobodno vrijeme za ručak, a u 13 sati svi mladi su krenuli u procesiji u župnu crkvu na Euharistijsko klanjanje za duhovna zvanja. Klanjanje je prevodio vlč. Dudašek, a ono je ujedno bilo i završetak ovog hodočašća, na kraju kojega je vlč. Dudašek svima zahvalio na dolasku.