Župno hodočašće pješaka na Mariju Bistricu 2021. god.

Hodočašće pješaka iz župe Sračinec Majci Božjoj Bistričkoj  započelo je 23. srpnja 2021. g. sa Sv. Misom i hodočasničkim blagoslovom. Poslije Mise  prigodni poklon (privjesak raspelo) svakom hodočasniku  poklonio je  vlč. Siniša Dudašek .

Hodočasnik je čovjek na putu koji putuje prema cilju, prema Domovini, očevoj kući. Da bi razumjeli smisao svoga života, putovanja,  od vremena do vremena čovjek treba izaći iz sebe, iz svoje kuće , iz svoga zavičaja i poći simbolično u svetište Majke Božje Bistričke koje je predvorje vječne Domovine.

Dok čovjek putuje nije sam, treba pomoć , treba anđele koji mu pomažu. Na putu do Marije Bistrice hodočasnike su pratili članovi DVD-a Svibovec i njima od srca zahvaljujemo. Također zahvaljujemo i Općini Sračinec koja financira ovaj projekt.

Izvijestila i fotografirala: Darinka Kovačić