Župski zbor na Trškom vrhu

Već tradicionalno 05.08. kao i svake godine Župski zbor organizira hodočašće duhovno-rekreacijskog tipa za članove Zbora i njihovih obitelji. Tako je bilo i ove godine, na Blagdan Gospe Snježne i Dan domovinske zahvalnosti,  hodočastili smo Majci Božjoj Jeruzalemskoj  na Trškom Vrhu iznad Krapine, a priljučili su se i članovi malog zbora te ministranti. Sa poviješću Svetišta upoznao nas je naš kapelan vlč. Igor Radešić koji je predvodio sv.Misu. Tako smo saznali da je povijest Svetišta započela još 1669. sa malenim kipićem Majke Božje koji je franjevac Joakim donio iz Jeruzalema i poklonio ga svom bratu Nikoli Balagoviću čija obitelj i susjedi su se molili tom kipiću.  Njegova  kuća je izgorjela u potpunosti osim malenog kipića.  Nakon požara kipić je završio u duplji jednog drveta i oko njega se također skupljao vjerni narod i molio. U to vrijeme harala je kuga, a u Krapini i okolici nije od kuge nitko stradao, ni čovjek ni životinja. U znak zahvalnosti Krapinčani su sagradili  ovu crkvu te kipić stavili u glavni oltar. Otada počinju hodočašća Majci Božjoj Jeruzalemskoj. Crkva je sagrađena u baroknom stilu, trenutno je u tijeku restauracija.

Nakon duhovnog dijela uslijedile su društvene i sportske igre,  a dobro raspoloženje nije pokvarila ni kiša koja je popodne počela padati.Zbor na Trškom vrhu