Financijska potpora župi

Uplata obiteljskog dara: Svaka obitelj u našoj župi ima OBITELJSKU KNJIŽICU  u koju se upisuju svi darovi koje obitelj tijekom godine daruje za potrebe crkve i svećenika. Darovi se primaju u župnom uredu i ne skupljaju se po kućama za vrijeme blagoslova obitelji. Svatko će po volji obiteljskom daru pridodati svoj dar za blagoslov. Taj dar se može darovati tijekom čitave  godine, kada je kome zgodno. Hvala svima koji se odazivaju i doprinose svoj dar za crkvu.

Svoj obiteljski ili bilo koji drugi dar možete također poslati na račun župe:
Župa sv. Mihaela ark. Sračinec,
IBAN:HR3823600001101727238
 .
Potrebno je ispuniti točnu adresu darovatelja i svrhu dara. Poziv na broj može biti: 2024. Svaki dar biti će evidentiran na župnom računalu i Vašoj obiteljskoj kartici.

Koverte za župne suradnike: U župi je uobičajeno da se početkom adventa počinje prikupljati dar za orguljaše i župne suradnike. U Svibovcu Podravskom i Hrašćici dar se predaje orguljašima a u Sračincu župniku koji onda raspoređuje taj dar za orguljaše i suradnike. Hvala svima koji na taj način pomažete funkcioniranju župe.