Jedinstvo – sadržaj Isusove molitve

Naše je vrijeme, nažalost, prepuno razjedinjenosti kao i lažnih vrijednosti, koje se i nesvjesno nameću kao božanstva: novac, uspjeh, moć, slava, brza zarada, razuzdanost… „Lažna je ljupkost, tašta je ljepota”, veli Pismo (Izr 31, 30). A Krist Gospodin nam je pokazao pravi put. To je put zajedništva, ljubavi, vjernosti, poniznosti, praštanja, svakovrsnih dobrih djela, put strpljivosti, samoprijegora. Upravo zato mi, Kristovi vjernici, trebamo po njegovoj riječi biti kvasac u ovome svijetu i svjetlost svijeta, tako da naviještamo upravo takve vrednote i ljepotu Kraljevstva Božjega. Duh je Božji u nama, Duh koji nas prosvjetljuje i jača. Primjer su nam i toliki sveci, poput sv. Stjepana, koji su u svome vremenu svjedočili prave vrednote i tako bili znak Božje prisutnosti i Božje ljubavi u ovome svijetu. Samo tako ćemo se već danas, na ovome svijetu, ispuniti zajedništvom, mirom i radošću, samo tako ćemo se pridružiti proslavi onoga koji je Alfa i Omega, Početak i Svršetak, Prvi i Posljednji.

******

Bože pravde, daruj nam mudrost da razlikujemo ispravno od pogrešnoga. Neka naša srca budu vođena iskrenošću i naše usne neka govore istinu. Daj nam hrabrost biti iskreni i kada drugi idu protiv nas. Čuvaj nas od širenja prijetvornosti; učini nas, umjesto toga, oruđima jedinstva i mira, da širimo Radosnu vijest svim ljudima. To molimo u ime tvoga Sina, Isusa Krista. Amen.