PUT U NEPROLAZNI ŽIVOT

(ČITANJA: Dj 6, 1-7; Ps 33, 1-2. 4-5. 18-19; 1Pt 2, 4-9; Iv 14, 1-12)

Krist je za sebe rekao: „Ja sam put, istina i život. Nitko ne dolazi k Bogu osim po meni. “ Hoće li netko Boga upoznati, ne može drugačije nego preko Isusa Krista. Hoće li tko k Bogu doći, nema drugog puta, nego po Isusu Kristu. Hoće li netko istinu naći, može je naći samo u Isusu Kristu. Hoće li netko život, može ga naći jedino u Isusu Kristu. Isusova riječ u današnjem evanđelju jest jedini i pravi oslonac života svakog vjernika. Isus Krist priprema vječni stan kod Oca svakom čovjeku. On je jedini koji osigurava našu budućnost i naš vječni život i nigdje drugdje, nego ondje gdje je i On. Isus nas želi dovesti u svoj dom, dom svog nebeskog Oca. Na ligurskoj obali, u sredini prekrasnog parka, stoji jedna sjenica tako lijepog izgleda da se svaki šetač, čim je opazi, uputi prema njoj da je vidi i da sjedne u nju i malo odmori. Ali kad joj se približi vidi na njoj jedan čudni natpis: „Relinquenda“. To znači – „trebaš me napustiti“. Nije ovo sjenica gdje bi se moglo ostati nego je to mjesto u koje se dođe, sjedne, odmori i koje treba napustiti. Eto, to je naš zemaljski život – samo jedna sjenica na kojoj isto piše „Relinquenda“ – „trebaš i moraš me napustiti“. Da, znamo mi to, ali kamo onda i kuda onda poći? Tko bi od nas to znao da nam Isus nije obećao: „Ja vam idem pripraviti mjesto. Vratit ću se i uzeti vas k sebi da i vi budete gdje sam ja. “ Veliki fizičar Amper je dao napisati na svom grobu: „Konačno sam doma! “

Tu istu uzrečicu morat će svaki od nas jednog dana kad uđe u život s Kristom reći: „Konačno sam i ja doma!“