ROĐENJE IVANA KRSTITELJA

Ivan Krstitelj poziva na obracenjeIvan je bio „čudak” u očima svojih suvremenika. A sam o sebi će reći: „Nisam onaj za koga me vi držite. Nego za mnom evo dolazi Onaj komu ja nisam dostojan odriješiti obuće na nogama. ” – Treba dakle slušati, čuti i svoju pažnju usmjeriti na onoga koga Ivan naviješta! Isus će pohvaliti Ivanov život kada bude rekao – da nije od Ivana ustao veći od žene, ali će nadodati da je i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći od njega. To kraljevstvo Božje je među nama po osobi Isusa Krista. Mi smo ljudi željni životnih primjera, vođa, autoriteta… – kojima smo se spremni diviti, ali ne baš i nasljedovati. Ivan živi svoje ime kroz poslanje: Ivan = Jahve je milostiv. I mi bismo trebali otkriti značenje svoga imena i živjeti ga – slaveći svojim životom Boga.