UČINI DOBRO DJELO U ADVENTU

Puno se kroz advent piše o pripremi srca za Božić. Postoje razne ideje kako i što moliti, što uraditi. Pa ipak, izgleda da često zaboravimo da je jedan od načina dubokog življenja pomoci-starijimaadventa upravo vršiti djela milosrđa. Baš to nas je papa Franjo pokušao naučiti kroz proteklu Godinu milosrđa. Kada se spominje milosrđe, prva misao su tjelesna djela milosrđa. No postoje i duhovna djela milosrđa. Ono djelo duhovnog milosrđa koje svatko od nas može učiniti, jest pomoći barem jednoj osobi da se uoči ovoga Božića dobro ispovijedi. Za početak, počnimo uvrštavati ovu nakanu u svoje molitve. Zatim, prikazujmo svoje dnevne žrtve, mala odricanja i trpljenja da se barem jedna duša odrekne grijeha i uoči ovoga Božića uroni u more Božjeg milosrđa, u praštanje, ljubav i ozdravljenje. A potom nam možda Gospodin i providi odgovarajuću situaciju da nekoga svojim svjedočanstvom i riječima ohrabrenja potaknemo za susret s Gospodinom u sakramentu pomirenja. Učinimo takvo dobro adventsko djelo, jer izgubljena duša čeka i vapi! Jer tko zna, možda nakon nje budemo poslani još nekoj izgubljenoj duši… I nas Bog treba i koristi nas u radu na svojoj zemaljskoj njivi. Žetve je puno, a radnika malo… Kreni hrabro, jer možeš pridonijeti vječnom spasenju barem jedne duše, a pridonijeti vječnom spasenju samo jedne izgubljene ovčice, donosi radost čitavom Božjem kraljevstvu.