KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM

Posvećena Hostija je istovremeno Bog utjelovljen u tom komadiću kruha. To je Otajstvo pred kojim nam treba zastati dah, pred kojim nam trebaju klecati koljena, jer nakon pretvorbe, to više nije običan kruh i to nije samo simbol, nego živi Bog, proslavljeni Krist Gospodin. “ U Hostiji je onaj isti Isus koji je naviješten od proroka, začet po Duhu svetom i Isus u Presvetom Oltarskom sakramenturođen od Marije Djevice, koji je ozdravljao bolesne, umro, pokopan, uskrsnuo, uzašao na nebo. Pred tim Otajstvom, koje nam je dano, bacamo se na koljena i vapimo s Tomom ‘Gospodin moj i Bog moj’„. Pred Presvetim Oltarkim Sakramentom možeš šutjeti i promatrati Boga, govoriti mu, slušati ga, … možeš zahvaljivati ili prositi za milosti, možeš što hoćeš. Bog je tu da te sluša, On uvijek ima vremena za tebe, uvijek je uza te. Možeš biti siguran/na da neće nikome reći ono što si mu povjerio/la pa čak ni onda ako mu ne kažeš da je stvar strogo povjerljiva. Molitva je susret s Bogom, to je trenutak u kojem tražiš ideju, savjet, nešto planiraš… to je trenutak u kojem bi trebao rasti u ljubavi i vjeri. Molitva pred Presvetim Oltarskim Sakramentom je najintimniji susret tebe i Spasitelja.

Dođite zato dragi župljani i provedite neko vrijeme u nekoj crkvi u prisutnosti Presvetog Sakramenta i vidjet ćete kolike će vam milosti to donijeti. Vrijeme koje pobožno provedete pred euharistijskim Gospodinom, pokazat će se najzaslužnijim u vašem životu, jednako kao što će vam biti i najveća utjeha u času smrti i za svu vječnost. Znajte da ćete više primiti moleći 20 minuta pred Presvetim Sakramentom nego li za sve molitve tijekom dana. Istina, Gospodin svagdje čuje naše molitve, jer je obećao „ištite i dat će vam se“ ali je svojim slugama objavio kako će oni koji ga pohode u Presvetom Sakramentu primiti obilatu mjeru milosti. Zato ako imamo priliku ne oklijevajmo, nego poput mudraca sa istoka potražimo Isusa i dođimo pokloniti mu se Isusu. „Gospodin nas zove. Gospodin nas traži. Gospodin nas čeka. “