MOLITVA ZA DUHOVNA ZVANJA

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Sveti Oče, vječni izvore života i ljubavi, koji daješ da kroz čovjeka odsijeva sjaj tvoje slave, i u njegovo srce stavljaš sjeme svoga poziva, ne daj da itko, zbog našeg nemara, taj dar zanemari ili izgubi, već da svi mogu velikodušno hoditi prema ostvarenju tvoje ljubavi. Gospodine Isuse, koji si, na svome hodočašću putovima Palestine, izabrao i pozvao apostole i povjerio im zadaću da naviještaju evanđelje, poučavaju vjernike i slave bogoslužje, daj da i danas u Crkvi ne nedostaju brojni i sveti svećenici, koji će svima nositi plodove tvoje smrti i uskrsnuća. Duše Sveti, koji posvećuješ Crkvu trajnim izlijevanjem svojih darova, usadi u srce pozvanih na zavjetovani život duboku i snažnu želju za Kraljevstvom, da s velikodušnim i bezuvjetnim „da“ stave svoj život u službu Evanđelja. Presveta Djevice, koja si bez oklijevanja ponudila samu sebe Svevišnjem za ostvarenje njegova nauma spasenja, ulij vjeru u srca mladeži, da uvijek mogu biti revni pastiri, koji vode kršćanski narod putem života, i zavjetovane duše koje će u čistoći, siromaštvu i poslušnosti znati svjedočiti osloboditeljsku nazočnost tvoga uskrslog Sina. Amen. sv. Ivan Pavao II.