OTVORENA JUBILEJSKA „GODINA MILOSRĐA

Izvanredna jubilejska godina milosrđa otvorena je u utorak 8. prosinca 2015. i trajati će do 20. studenoga 2016. godine. To je milosno vrijeme u kojemu smo pozvani izručiti se Božjemu milosrđu te biti nositelji i djelitelji istoga dara, kojega je potrebit svaki čovjek. Papa nas poziva riječima: »Došli smo do praga Jubileja. Pred nama su vrata, ali ne samo sveta vrata, već i druga: velika vrata Božjeg milosrđa – a to su jedna lijepa vrata! – koja dočekuju naše kajanje nudeći milost njegova opraštanja. Ta su vrata širom otvorena, treba nam samo malo hrabrosti da prijeđemo preko njihova praga. Svaki od nas ima neki teret na duši. Svi smo grešnici! Okoristimo se tom proslavom koja je pred nama i prijeđimo prag toga milosrđa Boga koji se nikada ne umara opraštati, nikada se ne umara čekati nas! Gleda nas, uvijek je uz nas! Samo hrabro! Uđimo kroz ta vrata! « U Godini milosrđa, Crkva je dužna pružiti primjer Božje prisutnosti i blizine. Godina milosrđa je vrijeme i poziv da razmišljajući o Božjem milosrđu postanemo i sami milosrdni, te uvjerljivi i djelotvorni Kristovi svjedoci. Pozvani smo upraviti svoj pogled k milosrdnome Ocu i k potrebitoj braći i sestrama. Sveta godina nam dolazi da bi nas podsjetila i potaknula da živimo Božje milosrđe ali i da bi ga sami iskusili. Ovo je povlašteno vrijeme oprosta, o kojima će više biti riječi u idućem listiću.