Svetkovina Svih Svetih

Današnjom svetkovinom slavimo sve one koji su svoj živ­otni tijek ispunili slavljenjem Boga i pomaganjem onima koji­ma je bila potrebna njihova pomoć i po tome i takvome životnom putu ušli su u radost Nebeske domovine. Zavrijedili su da ih slavi­mo. A ujedno njihov bismo put trebali pokušati svi slijediti, jer smo svi kršćani pozvani na svetost u svom vremenu. I baš nam ova današnja svetkovina kazuje kako naša zadaća nije u tome da uradimo nešto novo ili toliko teško što nitko drugi ne može uraditi. Ne, nije to svetost. Svet biti znači ispuniti ljubavlju životne zadatke koji su nam povjereni. Jer, sveci nisu samo oni ljudi koje je Crkva proglasila takvima već svi oni koju su svoj život proveli služeći Bogu živeći zapovijed ljubavi prema bližnjemu. Takvih je nebrojeno mnoštvo. Crkva se danas sjeća svih svojih svetih duša te se njima stavlja pod okrilje i moli njihov zagovor.